26ο Σεμινάριο για Εκπαιδευτικούς
Βόλος, 17 -18 Οκτωβρίου 2019

Το εικοστό έκτο σεμινάριο του Εβραϊκού Μουσείου Ελλάδος για εκπαιδευτικούς, με τον τίτλο «Διδάσκοντας για το Ολοκαύτωμα στην Ελλάδα», θα διεξαχθεί στο Βόλο την Πέμπτη 17 & την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2019, στην Ακαδημία Θεολογικών Σπουδών στα Μελισσάτικα, Βόλου. Tο σεμινάριο απευθύνεται σε δασκάλους και καθηγητές της πρωτοβάθμιας και της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Εβραϊκό Μουσείο Ελλάδος ([email protected]) για δηλώσεις συμμετοχής και όλες τις σχετικές πληροφορίες. Προκειμένου να δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής, απαιτείται η παρακολούθηση ολόκληρου του σεμιναρίου.

Δείτε το πρόγραμμα του σεμιναρίου.

Παρακαλούμε συμπληρώστε την δήλωση συμμετοχής το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2019 (περιορισμένος αριθμός θέσεων).