«ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ»
16o Σεμινάριο για Εκπαιδευτικούς
Αθήνα, 18 & 19 Φεβρουαρίου 2016

Το δέκατο έκτο σεμινάριο του Εβραϊκού Μουσείου Ελλάδος για εκπαιδευτικούς, υπό τον τίτλο «Διδάσκοντας για το Ολοκαύτωμα στην Ελλάδα», θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα, την Πέμπτη 18 και Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου 2016, στο Ινστιτούτο Θερβάντες, Μητροπόλεως 23 και στο Εβραϊκό Μουσείο, Νίκης 39, στο Σύνταγμα.

Το Σεμινάριο απευθύνεται σε δασκάλους και καθηγητές της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Δείτε το πρόγραμμα του σεμιναρίου.

Για δηλώσεις συμμετοχής παρακαλούμε συμπληρώστε την αίτηση συμμετοχής και στείλτε την στο [email protected], το αργότερο, μέχρι την  Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2016 (υπάρχει περιορισμένος αριθμός θέσεων).  Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Σεμινάριο μπορείτε να απευθύνεστε στην κα Οριέττα Τρέβεζα, Μουσειοπαιδαγωγό του Ε.Μ.Ε. στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]